Публiкацiї
Відбулось п’яте засідання Стратегічного дискусійного клубу

Відбулось п’яте засідання Стратегічного дискусійного клубу

Інститут світової політики 18-го вересня 2013 року провів засідання Стратегічного дискусійного клубу на тему: "Україна напередодні Вільнюса: Як змусити економіку працювати на національну безпеку?".

У засіданні взяли участь українські та європейські експерти, посли країн ЄС та представники дипломатичних місій. Своїми думками щодо економічного виміру національної безпеки України поділились: член ради Національного банку України та екс-посол України в ЄС Роман Шпек, посол Норвегії в Україні Йон Елведал Фредріксен, директор Офісу зв’язку НАТО Марчін Кожіел, заступник директора Інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко, директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна та ін. Захід проводився за підтримки Офісу зв’язку НАТО в Україні та уряду Норвегії.

Марчін Кожіел підкреслив, що безпека і економічний добробут неподільні. Саме тому сучасну економічну кризу в НАТО розглядають як загрозу безпеці та стабільності у євроатлантичному регіоні. Разом з тим він підкреслив ряд економічних переваг, які дає країнам-учасницям спільна оборона.

Старший науковий співробітник Норвезького центру оборонних досліджень Тор Буккволл розкрив концепт економічної безпеки та розповів про те, як економічні дії (санкції та торгові обмеження) можуть загрожувати національному суверенітету.

Колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко торкнувся питання забезпечення національної безпеки України у контексті загострення торговельних відносин з Росією.

Екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко й екс-уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

Найближчим часом на сайті Стратегічного дискусійного клубу будуть опубліковані тексти виступів учасників даного засідання.

Проект «Стратегічний дискусійний клуб» був створений для проведення змістовних регулярних публічних дискусій зі стратегічних питань національної безпеки України у неформальній атмосфері. Засідання Стратегічного дискусійного клубу проводяться кожні два місяці за ініціативи Інституту світової політики і присвячені окремим проблемам національної безпеки.